Holmen NT Byggtjänst associ8 jimmydahl.com Deltaga.nu - Anmälningssystem och tidtagning Noname Letro Ullmax Kolmårdens buss AB Coop Konsum Krokek Kyrktak bygg & konsult AB Comfort Norrköping Bråbo Mekaniska verkstad & industrivulk LJA

Aktuell anmälan

21/09Tekniktorsdag (senast imorgon)
30/09Ekorren Cup, U-stafett upp till 14år, Linköpings OK (senast 24/09)
22/10Höstmilenfunktionärer (senast 15/10)

Visningsalternativ

Visa följande i kalendern:

Vanliga händelser
Bokningar

September 2017

Föregående månad | Nuvarande månad | Nästa månad
01
fre
02
lör
10:00 - DM-medel, IFK Linköping OS, Skeda Udde
03
sön
10:00 - DM-stafett, IFK Linköping OS, Skeda Udde
04
mån
18:00 - Ungdomsträning, Halsbråten
05
tis
17:00 - NOK-träning OK Kolmården och Ungdomsseriesprint 6 (7),
06
ons
17:30 - Bastuveteranerna, Lillsjön 18:00 - Möte Elit- och Juniorkommittén, Lillsjöstugan, Mötesrummet
07
tor
18:15 - Tekniktorsdag, Stavsjöklint
08
fre
18:00 - DM-natt, OK Denseln, Skärblacka
09
lör
10
sön
10:00 - DM-lång, OK Motala, Degerön
11
mån
18:00 - Ungdomsträning, Trintvällan
12
tis
17:30 - Kolmårdens MTB, Lillsjön 18:00 - O-ringen möte, Lillsjön (mötesrummet)
13
ons
17:30 - Bastuveteranerna, Lillsjön
14
tor
18:15 - Tekniktorsdag, Trintvällan
15
fre
00:00 - USM-sprint, Umeå OK, Umeå
16
lör
10:00 - USM-lång, Umeå OK, Umeå 10:00 - SM-lång kval, KFUM Örebro, Klockhammar 10:00 - NOK-träning Finspång, 10:00 - Ungdomsseriestafett, Finspång
17
sön
10:00 - SM-lång final, KFUM Örebro, Klockhammar 10:00 - Björkforskampen, medel, Rimforsa 10:00 - USM-distriktsstafett, Umeå OK, Umeå
18
mån
18:00 - Ungdomsträning , Drömgruvekorset
19
tis
18:30 - Lions Club Månadsmöte, Lillsjön
20
ons
07:00 - Skoljoggen, Lillsjön 17:30 - Bastuveteranerna, Lillsjön
21
tor
18:15 - Tekniktorsdag, Golfbollen
22
fre
10:00 - SM-medel kval, OK Tisaren, Åsbro 10:00 - Veteran-SM sprint, Motala AIF+TGOK, Motala
23
lör
10:00 - SM-medel final, OK Tisaren, Åsbro 10:00 - Veteran-SM medel, Motala AIF+TGOK, Borensberg
24
sön
10:00 - SM-stafett, Hagaby GoIF, Örebro 10:00 - Veteran-SM lång, Motala AIF+TGOK, Borensberg
25
mån
18:00 - Ungdomsträning, Gransjönäs
26
tis
27
ons
28
tor
18:15 - Tekniktorsdag, Strömsfors
29
fre
30
lör
10:00 - Ekorren Cup, U-stafett upp till 14år, Linköpings OK, Linköping, Bäckskolan