Holmen NT Byggtjänst associ8 jimmydahl.com Deltaga.nu - Anmälningssystem och tidtagning Letro Ullmax Kolmårdens buss AB Coop Konsum Krokek Kyrktak bygg & konsult AB Comfort Norrköping Bråbo Mekaniska verkstad & industrivulk LJA Vaccinerad mot doping

Aktuell anmälan

20/10Daladubbeln, stafett (senast imorgon)
27/09Tekniktorsdag (25-mannaträning Natt-OL) (senast 26/09)
04/10Tekniktorsdag (25-mannaträning Natt-OL) (senast 03/10)
11/10Tekniktorsdag Natt-OL (senast 10/10)
27/10Smålandskavlen (senast 15/10)
18/10Tekniktorsdag Natt-OL (senast 17/10)
21/10Höstmilenfunktionärer (senast 21/10)

Visningsalternativ

Visa följande i kalendern:

Vanliga händelser
Bokningar

September 2018

Föregående månad | Nuvarande månad | Nästa månad
01
lör
10:00 - Ungdoms SM. lång, Luleå 10:00 - IFK Linköping, medel, Ulrika
02
sön
10:00 - Ungdoms SM, stafett, Luleå 10:00 - IFK Linköping, lång, Ulrika
03
mån
18:00 - Ungdomsträning City-ol, Folkparken, Norrköping
04
tis
17:30 - Ungdomsserie OK Kolmården, Strömsforsstugan
05
ons
17:30 - Bastuveteranerna, Lillsjöstugan
06
tor
18:15 - Tekniktorsdag, Drömgruvekorset
07
fre
08
lör
10:00 - SM lång kval, Hok 10:00 - Ombergsjakten, medel,
09
sön
10:00 - SM lång final, Hok 10:00 - SM lång final publiktävling, medel, Hok 10:00 - Ombergsjakten, medel,
10
mån
18:00 - Ungdomsträning, Igelsjön
11
tis
16:30 - Provlöpning O-ringen 2019, Etapp 4, Medel, Yxbacken
12
ons
09:00 - Jursla Skoljogg, Lillsjön 17:30 - Bastuveteranerna, Lillsjöstugan 18:00 - Östgötaserien i MTBO deltävling 4, Strömsfors
13
tor
18:15 - Tekniktorsdag, lampa rekommenderas (25-mannaträning), Bergsättersvägen söder om Trintvällan.
14
fre
00:00 - SM, medel kval, Hok
15
lör
10:00 - SM, medel final, Hok 10:00 - Ungdomsserie stafett OK Denseln, Mårängen Skärblacka
16
sön
10:00 - SM, stafett, Hok 10:00 - Björkforskampen, Rimforsa
17
mån
18:00 - Ungdomsträning, Fläskberget, Krokek
18
tis
18:00 - O-Ringen funktionärsansvariga, Lillsjöstugan
19
ons
20
tor
17:30 - Bastuveteranerna, Lillsjöstugan 18:15 - Tekniktorsdag (25-mannaträning), Lilla Älgsjön, badplatsen (södra änden)
21
fre
18:00 - DM, natt, Aneby 18:00 - Kväll för alla klubbmedlemmar i klätterhallen med oringen tema, Klätterhallen
22
lör
23
sön
10:00 - DM, lång, Tranås
24
mån
18:00 - Ungdomsträning, Gullvagnen
25
tis
17:30 - 25-mannaträning i Söderköping, Petersburg Söderköping
26
ons
17:30 - Bastuveteranerna, Lillsjöstugan 18:00 - Höstmilsmöte, Lillsjöstugan undervåning
27
tor
18:15 - Tekniktorsdag (25-mannaträning Natt-OL), Strömsfors, klubbstugan
28
fre
29
lör
00:00 - Ekorren Cup, ungdomsstafett, Linköping
30
sön
00:00 - Trosabygdens OK, lång, 10:00 - Första tipspromenad, Strömsforsstugan