O-Ringen Holmen NT Byggtjänst associ8 jimmydahl.com Deltaga.nu - Anmälningssystem och tidtagning Letro Ullmax Kolmårdens buss AB Coop Konsum Krokek Kyrktak bygg & konsult AB Comfort Norrköping Bråbo Mekaniska verkstad & industrivulk LJA Vaccinerad mot doping

Aktuell anmälan

19/09Tekniktorsdag (25-mannaträning) (senast 18/09)
25/10Klubbresa Bornholm (senast 22/09)
26/09Tekniktorsdag (25-mannaträning) (senast 25/09)
19/10Daladubbeln, stafett (senast 25/09)
03/10Tekniktorsdag (25-mannaträning, Natt-OL) (senast 02/10)
10/10Tekniktorsdag (25-mannaträning, Natt-OL) (senast 09/10)
20/10Höstmilenfunktionärer (senast 20/10)

Visningsalternativ

Visa följande i kalendern:

Vanliga händelser
Bokningar

September 2019

Föregående månad | Nuvarande månad | Nästa månad
01
sön
10:00 - Linköpings OK DM-lång,
02
mån
18:00 - Ungdomsträning, Torsjön
03
tis
18:00 - NOK-träning + U-serie sprint, Matteus SI,
04
ons
17:30 - Bastuveteranerna, Lillsjöstugan
05
tor
17:30 - Medel KM, Finspång , Lunddalen
06
fre
07
lör
10:00 - OK Motala DM-medel,
08
sön
10:00 - OK Motala DM-stafett,
09
mån
18:00 - Ungdomsträning, Jakobsdalsberget, Ågelsjön
10
tis
11
ons
17:30 - Bastuveteranerna, Lillsjöstugan
12
tor
18:00 - Tekniktorsdag, Asptorp
13
fre
15:00 - USM-sprint, SOK Viljan, Oskarshamn
14
lör
10:00 - USM-lång, SOK Viljan, Oskarshamn 10:00 - SM-lång kval, Söderhamns OK, 10:00 - U-seriestafett, Finspångs SOK, Grosvad, Finspång
15
sön
10:00 - USM-distriktsstafett, SOK Viljan, Oskarshamn 10:00 - SM-lång final, Söderhamns OK,
16
mån
18:00 - Ungdomsträning, Starrnäset
17
tis
18:00 - 25manna-träning, NAIS OK,
18
ons
17:30 - Bastuveteranerna, Lillsjöstugan
19
tor
09:00 - Veteran-ol, Lillsjöstugan 18:00 - Tekniktorsdag (25-mannaträning), Lillsjöstugan
20
fre
12:00 - SM-medel kval, Söderhamns OK,
21
lör
10:00 - SM-medel final, Söderhamns OK, 10:00 - Katrineholms OK/OK Tjärnen, medel,
22
sön
10:00 - SM-stafett, Söderhamns OK, 10:00 - Katrineholms OK/OK Tjärnen, lång,
23
mån
18:00 - Ungdomsträning,
24
tis
18:00 - 25manna-träning, Skogspojkarnas OK,
25
ons
18:00 - Nassen, Lillsjöstugan
26
tor
17:30 - Bastuveteranerna, Lillsjöstugan 18:00 - Tekniktorsdag (25-mannaträning), Stavsjöklint
27
fre
28
lör
10:00 - Linköpings OK Ekorren Cup ungd.stafett,
29
sön
10:00 - Första tipspromenaden i Strömsfors, Strömsforsstugan
30
mån
18:00 - Ungdomsträning,