Kolmårdsmedeln, Klassresultatlista

2013-10-06


D21 3520 meter 28 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Fredrika VångellLinköpings OK29:090:00
1Johanna EngströmOK Hällen29:090:00
3Eva GöhlFinspångs SOK31:392:30
4Anna-Stina PåledalOK Roxen31:522:43
5Kajsa KarlssonNyköpings OK33:534:44
6Therese KlintbergEksjö SOK34:175:08
7Anna SjölanderOK Hällen35:386:29
8Amy RankkaLinköpings OK35:436:34
9Terese WängdahlLinköpings OK36:117:02
10Anneli BerggrenOK Denseln37:318:22
11Lisa MalmströmGOIF Tjalve37:388:29
12Fanny AsketunOK Roxen37:398:30
13Hanna BerggrenOK Denseln38:189:09
14Lina JohanssonSkattkärrs IF38:249:15
15Susanne KarlssonOK Denseln39:5510:46
16Lina LångStora Tuna OK40:2111:12
17Anna LöwegrenKatrineholms OK40:3611:27
18Lisa Åberg SamorTjällmo-Godegårds OK41:0311:54
19Anna HåkanssonLinköpings OK42:4913:40
20Malin PilvingeSkogslöparna46:3217:23
21Josefina BerntssonLinköpings OK47:3818:29
22Elin TudénIK Hakarpspojkarna51:5722:48
23Martina PeterssonBurseryds IF52:3623:27
24Liselott EricsonLinköpings OK53:3424:25
25Jenny KarlssonGOIF Tjalve70:3941:30
Julia Modig TjärnströmLinköpings OKEj start
Maria WallströmGamleby OKEj start
Jenni SimolaFinspångs SOKEj start

H21 4700 meter 55 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF28:050:00
2Anton SjökvistStora Tuna OK29:381:33
3Mathias HallménAttunda OK29:511:46
4Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna30:482:43
5Per ÖbergOK Hällen30:552:50
6Viktor LarssonHagaby GOIF32:164:11
7Olle KaleredOK Denseln33:004:55
8Björn KarlssonOK Denseln33:385:33
9Viktor AntonssonEksjö SOK33:595:54
10Erik SköldLinköpings OK34:236:18
11Andrew QuinIFK Lidingös SOK34:256:20
12Mikael AnderssonLinköpings OK34:276:22
13Tommy SöderbergOK Hällen34:406:35
14Jakob EnmarkGävle OK35:137:08
15Eric RosanderFinspångs SOK35:337:28
16Marcus AnderssonMatteus SI35:417:36
17Andreas AxelssonTjällmo-Godegårds OK35:467:41
18Henrik AnängenNyköpings OK36:118:06
19Henrik ErikssonCentrum OK36:148:09
20Oskar HöglundMotala AIF OL37:399:34
21Mikael AxinHagaby GOIF37:429:37
22Peter TudénIK Hakarpspojkarna37:489:43
23Mattias ZackrissonOK Roxen37:529:47
24Jonas VåtzBoxholm-Mjölby OL38:0510:00
25Nitsan YasurOK Kolmården38:3210:27
26Henrik GöhlFinspångs SOK38:4510:40
27Itay ManorOK Kolmården39:0410:59
28Jonas RingsgårdOK Roxen39:1911:14
29Henrik TostebergLinköpings OK39:3511:30
30Johan PerssonHagaby GOIF39:5211:47
31Vidar SjögrenTjällmo-Godegårds OK40:0612:01
32Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL43:2815:23
33Gustav ÅhrénMotala AIF OL43:4315:38
34Emil RankkaOK Roxen43:4415:39
35Yuval RafaeliOK Kolmården43:5715:52
36Victor BergstrandMotala AIF OL44:0015:55
37Klas BringertKatrineholms OK44:1816:13
38Hampus MöllerOK Hällen44:4316:38
39Björn CarlsonOK Roxen44:5516:50
40Albin DetterfeltLinköpings OK46:0117:56
41Oskar DanielsAttunda OK48:1120:06
42Tomas ÖbergOK Hällen48:3320:28
43Mattias JonssonLinköpings OK51:3823:33
44Rickard IngessonGamleby OK52:4924:44
45Jonas SvernestamOK Hällen53:1525:10
46Jonas HallbergStjärnorps SK54:0726:02
47Martin HammarlundMotala AIF OL56:5428:49
48Simon NybergNAIS Orienteringsklubb59:1431:09
49Markus JohanssonLinköpings OK67:1439:09
50Per SandahlGamleby OK68:1840:13
51Lars PerssonGamleby OK72:3044:25
Emil BruhnBoxholm-Mjölby OLEj godk.
Andreas BergLinköpings OKEj start
Mattias KarlssonVäxjö OKEj start
Kristian AlgersOK HällenEj start

H18 3490 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Per LindmanFinspångs SOK26:240:00
2Emil ThellsénOK Roxen28:021:38
3Elias RankkaOK Roxen28:322:08
4Sven EngströmLinköpings OK29:192:55
5Sebastian SvenssonFinspångs SOK30:103:46
6Daniel BengtssonTullinge SK31:154:51
7David AxelssonFinspångs SOK34:468:22
8Giacomo PezzéOK Denseln35:329:08
9Simon KärrströmOK Roxen42:2015:56
Fredrik MalmforsOK DenselnEj godk.
Max BerggrenOK DenselnEj start

D16 3540 meter 18 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mai Ly SorriGOIF Tjalve35:050:00
2Emma BrännebyOK Kolmården35:190:14
3Emma PetterssonOK Roxen35:290:24
4Sarah PerssonOK Denseln36:111:06
5Julia ErikssonOK Kolmården36:501:45
6Elin JohanssonFinspångs SOK36:591:54
7Jonna ForsOK Grip40:305:25
8Tora WesterbergOK Kolmården41:156:10
9Moa HedegårdOK Kolmården41:476:42
10Lova EvebornOK Roxen42:437:38
11Frida JohanssonLinköpings OK46:3211:27
12Linnea BorgLinköpings OK49:1114:06
13Emilia ÖstlundOK Kolmården51:3516:30
14Linn LauridsenKatrineholms OK52:3917:34
15Ingvild KongslienSkogspojkarnas OK55:3620:31
16Emma LindellLinköpings OK55:5220:47
Stina GuståsLinköpings OKEj start
Moa LindmarkOK HällenEj start

H16 3540 meter 20 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ville JohanssonOK Kolmården24:060:00
2Emil LjungemyrOK Kolmården24:080:02
3Johan WehlinSkogspojkarnas OK25:431:37
4Gustaf SundbüeOK Hällen26:402:34
5Albin LillieströmOK Roxen27:233:17
6Simon LarssonOK Hällen27:293:23
7Alexander WiklundFinspångs SOK28:164:10
8Oskar EngmanNyköpings OK29:305:24
9Olle HanssonOK Roxen30:216:15
10Gustav EngmanOK Denseln33:409:34
11Pontus LindblomOK Roxen34:049:58
12Lukas EvebornOK Roxen34:1010:04
13Arvid LinderOK Hällen34:2910:23
14Eric JehrlanderGOIF Tjalve36:0812:02
15Albin SelerudOK Kolmården36:2312:17
16Johan StenströmLinköpings OK39:3815:32
17Rikard SurinOK Roxen40:2516:19
18Eric EkströmLinköpings OK41:3017:24
19Hannes TomassonLinköpings OK53:0428:58
Gustav MalmströmGOIF TjalveEj godk.

D14 2980 meter 23 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lisa BerggrenOK Kolmården28:470:00
2Victoria AsketunOK Roxen29:160:29
3Maja HultbergOK Kolmården31:242:37
4Emma ErikssonOK Kolmården33:585:11
5Maria JanssonOK Linné34:155:28
6Tove PihlströmOK Roxen36:027:15
7Linnea GustafssonOK Hällen36:147:27
8Linnea HanssonOK Roxen36:257:38
9Malin KärrströmOK Roxen36:377:50
10Johanna GuståsLinköpings OK36:498:02
11Ellen NilssonNAIS Orienteringsklubb36:578:10
12Linnéa CarlssonOK Hällen38:299:42
13Tove EkströmLinköpings OK38:5610:09
14Malva EvebornOK Roxen40:2211:35
15Sofia BorgLinköpings OK41:2512:38
16Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb42:3313:46
17Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL44:2915:42
18Madeleine KongslienSkogspojkarnas OK47:0918:22
19Nora StålbergOK Hällen47:1318:26
20Heidi ForsOK Grip56:2027:33
21Anna LindholmTjällmo-Godegårds OK63:0634:19
Sarah MagnussonLinköpings OKEj start
Emilia SamuelssonNAIS OrienteringsklubbEj start

H14 2980 meter 27 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ludvig EkNyköpings OK19:500:00
2August MollénOK Denseln19:560:06
3Hugo LillieströmOK Roxen21:301:40
4Oscar PrytzGOIF Tjalve23:163:26
5Johan LindmanFinspångs SOK24:024:12
6Carl CarlssonNyköpings OK24:505:00
7Joel KarnehedOK Roxen25:095:19
8Josef JohanssonOK Kolmården25:185:28
9Isak HertinVästerviks OK25:395:49
10Joar HertinVästerviks OK26:036:13
11Elias AxelssonFinspångs SOK26:216:31
12Hugo EkingeOK Motala27:217:31
13Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK28:128:22
14Jesper KarlssonGOIF Tjalve28:579:07
15Olof LjunggrenLinköpings OK29:049:14
16Joel SjödinOK Kolmården31:5512:05
17Felix Lindell ÖhmanOK Måsen31:5712:07
18Hugo DalhammerOK Roxen33:0013:10
19Håkan RambergHallstahammars OK34:2914:39
20Isak EricssonNyköpings OK35:2915:39
21Gunnar EngströmLinköpings OK37:1617:26
22Jakob TomassonLinköpings OK40:5621:06
23Axel JohanssonFinspångs SOK45:2425:34
William NilssonNyköpings OKEj start
Viktor RönnbäckOK EkenEj start
Gustaf HedegårdOK KolmårdenEj start
Rasmus WallströmNyköpings OKEj start

D12 2700 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Signe NilssonNyköpings OK22:210:00
2Amanda IvehammarLinköpings OK23:341:13
3Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb23:351:14
4Alice MarmelidOK Roxen27:505:29
5Towa PetterssonOK Denseln28:486:27
6Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK29:587:37
7Erica MolinBoxholm-Mjölby OL32:109:49
8Elin NetzOK Kolmården32:4110:20
9Linnea JonssonTjällmo-Godegårds OK32:5810:37
10Serina SalovaaraOK Roxen33:1410:53
11Anna LithellOK Linné36:1013:49
12Moa HjortOK Roxen36:4214:21
13Karolina RönnbäckOK Eken38:2416:03
14Hanna LundgrenLinköpings OK38:5916:38
15Ellen EkingeOK Motala39:1916:58
16Hanna RothLinköpings OK43:2221:01
17Josefin JohanssonLinköpings OK44:5122:30
18Jonna AlfredssonOK Roxen49:0826:47
19Sara LindholmTjällmo-Godegårds OK50:1127:50
20Amelie JohanssonLinköpings OK50:3428:13
Olivia AsketunOK RoxenEj start

H12 2700 meter 22 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Philip CarlssonNyköpings OK17:270:00
2Arvid WesterbergOK Kolmården17:590:32
3Emanuel HerberthsonLinköpings OK18:571:30
4Leo JohanssonOK Kolmården19:051:38
5Simon JohanssonOK Kolmården19:061:39
6Albin FalkNyköpings OK20:182:51
7Valter PetterssonOK Tisaren20:593:32
8Isak AnängenNyköpings OK21:053:38
9Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb21:063:39
10Joel ErnstssonFinspångs SOK21:213:54
11Samuel MalmforsSkogspojkarnas OK21:454:18
12Assar JohanssonGOIF Tjalve24:136:46
13Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb24:437:16
14Tobias SjöstedtOK Måsen28:5011:23
15Karl HjellströmGränna-Bygdens OK29:2011:53
16Casper HedarOK Tor29:2912:02
17Oskar KällmanOK Hällen30:3213:05
18Fabian WaleriusGamleby OK34:2616:59
19Albin AlfredssonOK Roxen36:1718:50
20Samuel CamardaTjällmo-Godegårds OK40:5923:32
21Albin EronnLinköpings OK48:5831:31
22William LindforsOK Roxen58:2841:01

D12K 2230 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Emmy LindgrenLinköpings OK25:200:00

H12K 2230 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Fredrik KämmerlingOK Motala23:350:00

D10 2230 meter 25 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården16:510:00
2Alice EkNyköpings OK17:020:11
3Sara WänströmTrosabygdens OK17:300:39
4Linnea LundhOK Kolmården18:121:21
4Eira HertinVästerviks OK18:121:21
6Jensine SvenssonFinspångs SOK19:082:17
7Fanny ÖstlundOK Kolmården20:293:38
8Alice JohanssonFinspångs SOK21:184:27
9Miranda KarlssonGOIF Tjalve21:454:54
10Miranda FredrikssonNyköpings OK23:416:50
11Agnes LiwellSödertälje-Nykvarn OF24:588:07
12Emilia GustafssonOK Roxen26:339:42
13Märta KämmerlingOK Motala28:2911:38
14Matilda MarsOK Roxen28:4211:51
15Vera CarlssonOK Hällen29:2012:29
16Ebba CrispinOK Denseln33:1316:22
17Ida HjortOK Roxen33:2016:29
18Anna Bell EräpuroOK Roxen33:3016:39
19Sofi EttlingSkogspojkarnas OK34:3717:46
20Malin BorgLinköpings OK35:1718:26
Ida WaernqvistNAIS OrienteringsklubbEj start
Kristin HerberthsonLinköpings OKEj start
Isabella GoltsisOK KolmårdenEj start
Linn AldénOK RoxenEj start
Katja GustafssonTrosabygdens OKEj start

H10 2230 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sverre RöjgårdOK Kolmården13:380:00
2Albin HjellströmGränna-Bygdens OK16:292:51
3Valter FredrikssonGOIF Tjalve17:123:34
4Sven SjöqvistOK Måsen17:554:17
5Carl HedegårdOK Kolmården18:194:41
6Hugo KindbornOK Hällen18:374:59
7Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OK19:115:33
8Jacob PåledalOK Roxen21:588:20
9Rasmus PåledalOK Roxen23:039:25
10August EkingeOK Motala23:169:38
11Oscar EkenborgNyköpings OK24:1510:37
12Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb24:5311:15
13Gustaf KullbergBjörkfors GOIF25:2311:45
14David StrömbäckOK Denseln25:5712:19
15Gustav NorbergOK Hällen26:1612:38
16Måns BjörnskiöldOK Roxen30:3316:55
17Tronje SkoglundOK Motala31:2217:44
Oliver HöögOK MotalaEj godk.
Hugo PerssonOK DenselnEj godk.
Simon FlankegårdGOIF TjalveEj godk.
Alexander VahlbergLinköpings OKEj godk.

D35 3510 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jenny KällmanOK Hällen72:200:00
2Jenny KarlssonHammarkinds OK122:1549:55

H35 4700 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK34:400:00
2Bertil EronnLinköpings OK36:532:13
3James MelanderTjällmo-Godegårds OK47:1412:34
4Anders KnutssonLinköpings OK48:4814:08
5Petter WaleriusGamleby OK57:2722:47
6Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK61:2926:49
7Nils-Åke SkoglundOK Motala98:4064:00
Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OKEj start
Fredrik EkenborgNyköpings OKEj start
Christian EnbergLinköpings OKEj start

D40 3510 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Annica CrispinOK Denseln31:060:00
2Annika AsketunOK Roxen33:142:08
3Annika IvarssonLinköpings OK35:544:48
4Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL37:206:14
5Kristina LjunggrenLinköpings OK37:226:16
6Lena LindmanFinspångs SOK39:078:01
7Eva EngmanOK Denseln47:5716:51
8Susanne PetterssonOK Roxen49:0618:00
9Mia EronnLinköpings OK50:4219:36
10Anna KullbergBjörkfors GOIF53:5222:46
11Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb59:4728:41
12Anna Öhrwall RönnbäckOK Eken69:2338:17
13Liselott RothLinköpings OK71:1940:13

H40 4320 meter 25 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Johan PetterssonOK Motala29:430:00
2Per MagnussonLinköpings OK32:573:14
3Åke LjunggrenLinköpings OK34:505:07
4Erik ErnstssonFinspångs SOK35:075:24
5Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF36:036:20
6Sören Nilsson PåledalOK Roxen36:216:38
7Mikael KindbornOK Hällen37:518:08
8Stefan NyströmOK Roxen38:018:18
9Magnus ElwinIFK Enskede38:118:28
10Christian ErikssonLinköpings OK38:138:30
11Per KempeOK Denseln39:189:35
12Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK40:1410:31
13Björn CarlssonOK Hällen41:4712:04
14Örjan SandellOK Roxen43:4814:05
15Patric MalmströmGOIF Tjalve43:5414:11
16Jan JohanssonOK Hällen44:5115:08
17Mikael LarssonOK Hällen46:0816:25
18Stefan GustafssonOK Hällen47:1917:36
19Tomas BomanLinköpings OK47:4418:01
19Mattias ZeijlonOK Hällen47:4418:01
21Sven-Johan PrytzGOIF Tjalve51:4422:01
22Robert KarlssonOK Hällen52:0522:22
23Roger NorbergOK Hällen54:4224:59
24Anders EkingeOK Motala63:5934:16
Henrik MarmelidOK RoxenEj start

D45 2970 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Marie HedarOK Tor28:290:00
2Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL30:221:53
3Maria WallströmNyköpings OK30:292:00
4Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL31:493:20
5Carina KaleredOK Denseln32:273:58
6Eva-Lena JonssonNyköpings OK32:394:10
7Gitte EngströmLinköpings OK32:574:28
8Lena MalmströmGOIF Tjalve34:476:18
9Karin SkullmanLinköpings OK34:536:24
10Inger GuståsLinköpings OK35:397:10
11Maria ZeijlonOK Hällen36:237:54
12Helena HolmOK Roxen38:139:44
13Pia GuståsOK Linné38:209:51
14Monika LundqvistSkogspojkarnas OK51:3123:02
15Karin OlofssonLinköpings OK53:4125:12
16Anna KullbergLinköpings OK54:1325:44
17Lotta BorgLinköpings OK57:2528:56
18Lena StrömbäckLinköpings OK73:2144:52
Åsa LarssonOK HällenEj start

H45 4320 meter 27 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Per EkNyköpings OK29:560:00
2Anders DalhammerOK Roxen34:124:16
3Niklas RönnbäckOK Eken34:324:36
4Johan OtterströmLinköpings OK34:364:40
5Pär EricsonNyköpings OK35:215:25
6Olle LindmanFinspångs SOK35:385:42
7Anders LillieströmOK Roxen36:516:55
8Fredrik EngmanOK Denseln37:277:31
9Thomas PerssonOK Denseln37:347:38
10Per JohanssonMotala AIF OL37:387:42
11Sven-Erik SamuelssonOK 64 Torpa38:508:54
12Henrik PetterssonOK Roxen38:548:58
13Per GuståsLinköpings OK39:169:20
14Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb41:1611:20
15Kenneth JönssonTullinge SK41:2711:31
16Fredrik JönssonMotala AIF OL42:3512:39
17Jonas PetterssonOK Tisaren43:3013:34
18Bengt-Arne FrankssonSödertälje-Nykvarn OF45:4015:44
19Fredrik UrbergHammarkinds OK48:4318:47
20Jan AsketunOK Roxen49:0719:11
21Dag JehrlanderGOIF Tjalve50:0620:10
22Torbjörn AnderssonOK Motala51:5722:01
23Johan EklöwOK Motala56:1626:20
Per O MagnussonLinköpings OKEj start
Stefan JohanssonTrosabygdens OKEj start
Christer LindellLinköpings OKEj start
Esa MyllyvainioSundbybergs IKEj start

D50 2970 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lena RosanderFinspångs SOK36:390:00
2Carina Berger/SvenssonMotala AIF OL38:201:41
3Kerstin SegerssonOK 64 Torpa38:351:56
4Lena PetterssonNyköpings OK39:573:18
5Margareta Skarp RuntegenBoxholm-Mjölby OL40:253:46
6Pirkko HammarströmOK Måsen46:099:30
7Karin ErnfridssonOK 64 Torpa46:5210:13
8Astrid LundmarkLinköpings OK50:4714:08
9Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK53:3016:51
10Yvonne JohanssonGamleby OK54:3117:52
Pia WestlinOK MåsenEj start

H50 3670 meter 22 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anders BergLinköpings OK26:090:00
2Anders ErikssonOK Hällen27:451:36
3Per CarlssonNyköpings OK32:346:25
4Micke WallströmNyköpings OK32:456:36
5Pedro LundquistLinköpings OK32:496:40
6Stefan ThellsénOK Roxen32:586:49
7Magnus HerberthsonLinköpings OK33:026:53
8Thomas StenströmLinköpings OK33:417:32
9Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF34:508:41
10Johan HammarströmOK Måsen34:568:47
11Bengt PetterssonNyköpings OK35:529:43
12Jörgen SköldLinköpings OK36:3110:22
13Rikard BorgLinköpings OK36:5910:50
14Wilhelm TernborgGOIF Tjalve38:4712:38
15Dan NilssonNyköpings OK38:5912:50
16Jan BerggrenOK Denseln40:2614:17
17Börje AnderssonLinköpings OK44:3118:22
18Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL45:3119:22
19Stefan WestlinOK Måsen45:4819:39
20Karri LindellOK Måsen45:5119:42
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OFEj start
Jan SundbüeOK HällenEj start

D55 2970 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Helena BachmanTäby OK35:510:00
2Lena FröbergGOIF Tjalve39:463:55
3Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb42:496:58
4Kristina HagfalkOK Hällen45:5610:05
5Lena PerssonGamleby OK46:0710:16
6Lena FornanderSkogspojkarnas OK51:5316:02
7Catharina ForsénOK Denseln53:4017:49
8Pia StålhandskeBjörkfors GOIF58:1622:25
9Lena JohanssonSkogspojkarnas OK69:2533:34
Marianne AxelssonTjällmo-Godegårds OKEj godk.
Eva WareniusDalaportens OLEj start

H55 3670 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Tommy ErikssonGOIF Tjalve32:100:00
2Tomas AnderssonOK Tor36:043:54
3Staffan RuntegenBoxholm-Mjölby OL36:354:25
4Thomas SvenssonMotala AIF OL37:175:07
5Göran HanssonTäby OK37:465:36
6Roland NotstamArboga OK38:196:09
7Mats AnderssonFinspångs SOK38:276:17
8Karl MollénOK Denseln38:526:42
9Torgny JeppsonKatrineholms OK40:057:55
10Arne KlintbergEksjö SOK40:118:01
11Björn TholénStjärnorps SK40:328:22
12Mats RosanderFinspångs SOK42:2710:17
13Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb44:0111:51
14Pär ForsströmStjärnorps SK46:4814:38
15Björn OhlssonFinspångs SOK52:0519:55
16Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL54:3222:22
17Bo EliassonSkogspojkarnas OK54:4522:35
18Ole PedersenLinköpings OK54:4622:36
19Jan JohanssonGamleby OK57:4825:38

D60 2840 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kerstin SvenskOK Hällen36:470:00
2Gunnel MånssonOK Vilse 8737:410:54
3Gerd HagströmGOIF Tjalve44:177:30
4Barbro ÖstlundOK Roxen44:447:57
5Ingrid LundströmVästerås SOK51:2614:39
Christina Karlsson ÖbergOK HällenEj start

H60 3390 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Roland WareniusDalaportens OL31:080:00
2Carl BachmanTäby OK32:251:17
3Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK33:011:53
4Per ErikssonLinköpings OK34:573:49
5Kent BergendahlNyköpings OK35:154:07
6Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK35:164:08
7Rune SvenskOK Hällen37:456:37
8Rolf KarlssonOK Hällen38:387:30
9Ingemar PerssonGamleby OK39:128:04
10Inge LöwegrenKatrineholms OK40:068:58
11Magnus WretmanOK Roxen40:269:18
12Håkan ÅbergTjällmo-Godegårds OK41:3510:27
13Pelle SkullmanLinköpings OK42:0710:59
14Lennart SvernestamLinköpings OK46:3715:29
15Lennart LundquistOK Nalle49:4618:38
16Tord FranssonMotala AIF OL58:2127:13
17Torgny JohanssonBjörkfors GOIF60:1029:02
18Lars AnderssonOK Roxen62:0130:53
19Anders HallbergStjärnorps SK72:4641:38
Bengt ÖstlundOK RoxenEj godk.
Hans OlstrandStjärnorps SKEj start

D65 2840 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ulla LindellOK Hällen40:310:00
2Inga JohanssonNyköpings OK41:290:58
3Vivianne HolgerssonOK Måsen45:014:30
4Carina LindmanFinspångs SOK45:475:16
5Eva LindgrenLinköpings OK49:178:46
6Gerd LindholmSol Tranås50:229:51
7Berit EdengrenNyköpings OK51:5811:27
8Ann-Christine EkNyköpings OK55:5215:21
9Inger PetterssonBjörkfors GOIF61:0220:31
10Lena SandahlGamleby OK70:4030:09

H65 3090 meter 28 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK26:070:00
2Rolf SkoglundHellas Orientering29:413:34
3Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK30:314:24
4Hans HolgerssonOK Måsen31:034:56
5Bo JernbergOK Roxen33:046:57
6Håkan AlderudNyköpings OK33:437:36
7Johnny GustafssonGamleby OK34:138:06
8Börje ErikssonRegna IF34:148:07
9Curt CarlssonNyköpings OK34:358:28
10Jerry MartinssonOK Motala36:3410:27
11Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL37:4511:38
12Peter JakobssonLinköpings OK38:2412:17
13Lennart PetterssonBjörkfors GOIF38:4812:41
14Jan BojlingSolna OK39:4213:35
15Bo LindkvistKöping-Kolsva OK40:3514:28
16Roger DanielssonLinköpings OK41:4915:42
17Peter HagströmGOIF Tjalve42:3316:26
18Lars-Olof LundströmVästerås SOK45:3719:30
19Arne AnderssonOK Denseln50:2324:16
20Kjell LindholmSol Tranås51:1325:06
21Lars JohnssonOK Måsen51:4425:37
22Lars KarlssonGamleby OK59:1733:10
Roland AlsénOK RoxenEj godk.
Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OLEj start
Bengt ErikssonRegna IFEj start
Jan SvenssonGOIF TjalveEj start
Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OKEj start
Jan-Olof WåhlbergIBM-KlubbenEj start

D70 2840 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sonja HanssonGOIF Tjalve45:200:00
2Britten PerssonFinspångs SOK50:054:45
3Kerstin BengtssonMotala AIF OL52:487:28
4Britt PetterssonOK Roxen54:028:42
5Chatarina AnderssonOK Motala80:4435:24
Gunvor GranathNynäshamns OKEj start

H70 3090 meter 23 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Stig IsraelssonOK Tylöskog35:430:00
2Lars PerssonFinspångs SOK35:480:05
3Sören JohanssonOK Norden36:280:45
4Ulf WaldenfjordLinköpings OK36:431:00
5Rune CarlssonSundbybergs IK37:071:24
6Jouko O PajulampiOK Tjärnen42:316:48
7Bertil EngmanIFK Norrköpings OK43:167:33
8Arne BergStjärnorps SK45:109:27
9Sune LindellOK Hällen45:4410:01
10Kjell JohanssonNyköpings OK46:3710:54
11Uno BergOK Motala46:4311:00
12Kjell HagströmLinköpings OK47:2311:40
13Anders JohanssonNyköpings OK48:0212:19
14Bengt KarlssonLinköpings AIK49:1013:27
15Kjell HolmströmBjörkfors GOIF51:0815:25
16Ingemar GreisOK Måsen53:0217:19
16Hans LindgrenTrosabygdens OK53:0217:19
18Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK53:2217:39
19Leif AnderssonOK Motala72:4236:59
Nils SjödinGOIF TjalveEj godk.
Arne AnderssonOK MotalaEj start
Bertil ArdellOK RoxenEj start
Lennart SturessonLinköpings OKEj start

D75 2150 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jonna EngblomLinköpings AIK47:540:00
2Karin CarlssonNyköpings OK49:161:22
3Gudrun ThigerLinköpings AIK65:3017:36
4Dagny AnderssonOK Tjärnen67:3219:38

H75 3090 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Curt ThorénNyköpings OK38:460:00
2Ulf EskilssonOK Södertörn42:383:52
3Arne ÅhmanOK Klemmingen44:455:59
4Stig BengtssonMotala AIF OL58:2419:38
5Ola KleistBoxholm-Mjölby OL59:3320:47
Carleric ThigerLinköpings AIKEj start
Anders AdlerLinköpings AIKEj start

H80 2750 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Alf LundkvistOK Tor47:470:00
2Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK52:124:25
3Rubert EngblomLinköpings AIK61:1513:28

Insk 2080 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Benjamin JohanssonOK KolmårdenGodkänd
Ella JohanssonFinspångs SOKGodkänd
Jonathan LindforsOK RoxenGodkänd
Linea KarlssonHammarkinds OKGodkänd
Linnéa PåledalOK RoxenGodkänd
Malte StrömbergMatteus SIGodkänd
Martin MattisOK KolmårdenGodkänd
Moa PihlströmOK RoxenGodkänd
Patryk LachowiczKlubblösGodkänd

U1 2200 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sofia TunessonSkogspojkarnas OK23:170:00
2Josef MalmforsSkogspojkarnas OK26:493:32
3Moa KarlssonNyköpings OK29:206:03
4Ida ErnstssonFinspångs SOK30:347:17
5Ella LiwellSödertälje-Nykvarn OF31:057:48
6Rasmus WibergOK Roxen31:588:41
7Ylva WengelinNAIS Orienteringsklubb32:128:55
8Adrian SandellOK Roxen32:439:26
9Moa GöhlFinspångs SOK42:1118:54
10Kevin RobinsonKlubblös53:5930:42
Rasmus JohanssonLinköpings OKEj godk.
Hilda BrantvallOK DenselnEj start
Holger WänströmTrosabygdens OKEj start
Mattias SamuelssonNAIS OrienteringsklubbEj start
Elin VahlbergLinköpings OKEj start

U2 2740 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ludvig EronnLinköpings OK25:450:00
2Åsa DöscherGOIF Tjalve30:575:12
3Edvin FredrikssonGOIF Tjalve32:567:11
4Annie LundhOK Kolmården33:377:52
5Yrsa RöjgårdOK Kolmården33:427:57
6Elsa MattssonOK Kolmården39:1613:31
7Lovisa JonssonTjällmo-Godegårds OK42:4016:55
8Klara CamardaTjällmo-Godegårds OK45:2119:36
9Wade SvenssonTjällmo-Godegårds OK45:2719:42
10Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb53:0927:24
11Ella LindholmTjällmo-Godegårds OK93:5668:11
Arvid Algers-OmholtSkogspojkarnas OKEj start
Moa Algers-OmholtSkogspojkarnas OKEj start
Thula SkoglundOK MotalaEj start

Ö1 2740 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Åsa LovénKlubblös29:440:00
2Pauliina EräpuroOK Roxen37:087:24
3Liselott AnderssonKlubblös42:0612:22
4Carl åke BergbomBjörkfors GOIF47:0717:23
5Helena BergbomBjörkfors GOIF47:4017:56
6Eva BremerBoxholm-Mjölby OL47:4918:05
7Simon StenbäckNAIS Orienteringsklubb51:2521:41

Ö3 2700 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jonatan JylltorpLinköpings OK25:350:00
2Kent StrömbergIFK Linköpings OS29:023:27
3Christian KämmerlingOK Motala30:154:40
4Regina GustavssonOK Tylöskog33:137:38
5Nina KämmerlingOK Motala33:327:57
6Eva JylltorpLinköpings OK35:129:37
7Åsa CarlssonOK Hällen36:3310:58
8Sandra WibrandKlubblös36:5611:21
9Maria FredrikssonNyköpings OK40:0214:27
10Maria EngqvistHammarkinds OK40:5815:23
11Magnus FredrikssonNyköpings OK41:1315:38
12Anna PihlströmOK Roxen46:4321:08
13Lars-Åke HolmLinköpings OK52:5627:21
14Carina LindholmTjällmo-Godegårds OK53:5028:15
15Kerstin KempeLinköpings OK61:0035:25
16Peter BjörkmanBoxholm-Mjölby OL62:3336:58
17Anneli PålssonBoxholm-Mjölby OL82:4057:05

Ö5 3340 meter 27 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Torsten RambergHallstahammars OK37:250:00
2Jonas DetterfeltLinköpings OK38:210:56
3Kristian NilssonÖstgöta Helikopter SK & IF39:582:33
4Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF42:084:43
5Leif LindgrenKlubblös46:269:01
6Anna CarlsénHagaby GOIF49:0811:43
7Linda WänströmTrosabygdens OK50:1512:50
8Johan JylltorpLinköpings OK51:2614:01
9Lena RambergHallstahammars OK52:0314:38
10Anniken GustavssonÖdeshögs SK54:5917:34
11Rebecca LinderNyköpings OK55:0317:38
12Erik HanssonOK Roxen55:3318:08
13Peter SurinOK Roxen58:0020:35
14Tina LindgrenKlubblös64:5427:29
15Monika HjellströmGränna-Bygdens OK66:3429:09
16Liselotte EvebornOK Roxen67:1929:54
17AnneMarie VindFinspångs SOK70:2132:56
18Kerstin BobergOK Roxen72:5735:32
19Monica EstenbergerFinspångs SOK73:1635:51
20Karin LinderOK Hällen73:4436:19
21Karin WallOK Denseln76:4339:18
22Göran WallentinssonOK Denseln79:4442:19
23Anna HertinVästerviks OK80:5243:27
24Jens WaltinNAIS Orienteringsklubb81:4844:23
25Alexandra EklundIK Gandvik96:4059:15
Lars TomassonLinköpings OKEj godk.
Reneé LinderNyköpings OKEj godk.

Ö7 2880 meter 27 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anders JohanssonFinspångs SOK30:520:00
2Audun KongslienSkogspojkarnas OK31:551:03
3Per Inge JohanssonKlubblös32:121:20
4Johan WänströmTrosabygdens OK34:423:50
5Fredrik KempeOK Denseln35:244:32
6Therese KleistOK Denseln35:304:38
7Linda NyströmOK Roxen35:324:40
8Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK35:504:58
9Jacob MalmforsSkogspojkarnas OK35:514:59
10Gösta LindmanFinspångs SOK41:3010:38
11Camilla LarssonOK Hällen41:3910:47
12Marie BergströmNyköpings OK41:5511:03
13Bo AnderssonMatteus SI44:0813:16
14Anneli WiklundFinspångs SOK44:2313:31
15Åsa DetterfeltLinköpings OK46:5816:06
16Johan GembertKatrineholms OK48:0117:09
17Lars Åke SvenskOK Hällen50:5019:58
18Niklas CarneliusOK Hällen51:3320:41
19Nils JohanssonOK Tjärnen52:0321:11
20Beatrice HuhtaOK Måsen54:4223:50
21Irene GustafssonOK Måsen55:0424:12
22George EkströmLinköpings OK58:0127:09
23Ingela KlintbergEksjö SOK61:3330:41
24Ove EricssonNyköpings OK64:3733:45
25Kerry KempeLinköpings OK68:4237:50
26Helena SkoglundOK Motala86:3455:42
Lars-Olof JanssonOK LinnéEj godk.

Ö8 4790 meter 35 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jonatan FrancénTjällmo-Godegårds OK39:500:00
2Oscar RiisGamleby OK41:522:02
3Gunnar NilssonFinspångs SOK43:203:30
4Peter EttlingSkogspojkarnas OK45:506:00
5Mats ÅhmanOK Klemmingen46:196:29
6Philip HjellströmGränna-Bygdens OK46:527:02
7Jonathan AndersonKexholms SK48:188:28
8Clas KärrströmÖstgöta Helikopter SK & IF48:559:05
9Henrik PilvingeSkogslöparna49:179:27
10Anita WehlinSkogspojkarnas OK51:2711:37
11Jonny KarlssonOK Denseln51:3011:40
12Peter ForsOK Grip52:0312:13
13Emil HammarströmOK Måsen52:5313:03
14Erik AnderssonIK Gandvik53:1413:24
15Royne MyrmanNyköpings OK54:2814:38
16Lars DanielsonMatteus SI54:2914:39
17Niklas SamuelssonNAIS Orienteringsklubb55:0415:14
18Mark GibbardKlubblös55:3915:49
19Tobias ConradssonÖdeshögs SK56:0416:14
20Kari TalltjärnVästerås SOK56:2916:39
21Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL56:4916:59
22Sofie StrömbergMatteus SI56