O-Ringen Holmen NT Byggtjänst associ8 jimmydahl.com Deltaga.nu - Anmälningssystem och tidtagning Letro Ullmax Kolmårdens buss AB Coop Konsum Krokek Kyrktak bygg & konsult AB Comfort Norrköping Bråbo Mekaniska verkstad & industrivulk LJA Vaccinerad mot doping

Kommentarer

Det finns 1 kommentarer.
Just nu visas kommentar 1 - 1.

Resultat och länkar till livelox här: https://eventor.orientering.se/Events/Show/26885

user Mikael Andersson
2019-08-22 19:53:28

Skriv kommentar

Namn:
E-post:
Inlägg:
Skriv av:Captcha
Lägg in:

Tekniktorsdag

2019-08-22 18:00, Lilla Älgsjön norr ut

Tekniktorsdag är OK Kolmårdens träning från gul nivå och uppåt.
OL-banor med olika teknikövningar som läggs av olika arrangörer varje vecka.
 
Idag så är det fokus på vägval och du kommer få prova på och mäta vad som är snabbast för dig. Sportident kommer finnas för bästa analys. Har du GPS-klocka är det fördel att ta med och använda den med, vi satsar på att få in den i Livelox.

Banor:
Gul bana ca. 3 km 
Svart bana ca. 4 km
Svart bana ca. 6 km
Svart bana ca. 9 km

Föranmälan ska ske senast 20:00 onsdagskväll. 
Samling 18:00 för gemensam genomgång.
Träningen är tänkt att vara slut senast kl. 19.45 "alla hemma från skogen".
Återanvänd gärna gamla plastfickor.
 
Arrangör: Anna o Mikael Håkansson
Nedtagare: Kjell Josefsson o Torbjörn Almgren
Mentor: Agneta Eriksson

Ansvarig:

Samlingsplats

Klicka här för att öppna en större karta

Gul (3 anmälda)
Annika Josefsson
Linus Josefsson
Sanna Josefsson
Svart 4km (16 anmälda)
Agneta Eriksson Gärna 1:7500
Annica Berggren Gärna 1:7500
Emilia Östlund
Fanny Östlund
Heinz-Josef Wöbel OK Kolmården1:7500
Jenny
Jenny R 1:7500
Kjell Josefsson
Krister Hultberg
Lisa Berggren
Marie Håkansson 7500
Mikael Andersson OK KolmårdenAnna Håkansson
Peter Berggren Gärna 1:7500
Robert Håkansson OK KolmårdenGärna 7500
Thomas J
Yrsa
Svart 6km (9 anmälda)
Alva
Amanda Holmgren LiU
Benka S 1:7500
David Malm
Erik J
Fredrik Karlsson
Henrik Lj Gärna 7500
Johan Malm 1:7500
Micke W 7,5
Svart 9km (15 anmälda)
Anton Nilsson LiU
Arvid W
Charlie Stolt Liu
Emil Ljungemyr
Jakob Enmark LiU
Johan Persson LiU
Klas J
Mikael Andersson OK Kolmården
Oskar Leinonen OK Kolmården
Rebecka Heinrup LiU
Sanna Skoog LiU
Simon J
Viktor Imark LiU
Viktor Skoog LiU
Ville