Kalender

Oktober 2021

01
fre
02
lör
Mälarmårdsdubbeln medel Katrineholms OK/OK Tjärnen 00:00 Mellösa Orienteringstävling
Nybörjarkurs Vuxna 10:00 Lillsjöstugan Övrigt
03
sön
Mälarmårdsdubbeln lång, Katrineholms OK/OK Tjärnen 00:00 Mellösa Orienteringstävling
04
mån
Ungdomsträning 18:00 Strrömsfors Orienteringsträning
Styrketräning 18:00 Jurslaskolan Inomhusträning
05
tis
Peking Night 1, NAIS OK 19:00 Duvhult Orienteringsträning
06
ons
07
tor
Kolmården Night 18:00 Lilla Älgsjöns västra parkering Orienteringsträning
Veteran-OL 10:00 Strömsfors Orienteringstävling
08
fre
09
lör
25manna INSTÄLLT 00:00 Täby kyrkby Orienteringstävling
Medel KM 11:00 Änden av Holmsjövägen; 58.688447, 16.046977 Orienteringstävling
10
sön
25mannamedeln + Swedish League INSTÄLLT 00:00 Täby kyrkby Orienteringstävling
DM-sprint, OK Motala 00:00 Motala Orienteringstävling
11
mån
Ungdomsträning 18:00 Åbymoskolan Orienteringsträning
Styrketräning 18:00 Jurslaskolan Inomhusträning
12
tis
Peking Night 2, OK Kolmården 19:30 Lillsjöstugan Orienteringsträning
13
ons
14
tor
Kolmården Night 18:00 Gullvagnen Orienteringsträning
15
fre
Innebandy i Råsslahallen, Krokek 18:00 Råsslahallen, Krokek Inomhusträning
16
lör
Daladubbeln, stafett 09:00 Lugnet, Falun Orienteringstävling
SM-sprint individuellt, kval + final 09:00 Norrtälje Orienteringstävling
17
sön
Daladubbeln, patrull 09:00 Lugnet, Falun Orienteringstävling
SM-sprintstafett 09:00 Norrtälje Orienteringstävling
18
mån
Ungdomsträning 18:00 Uttersbergsskolan Orienteringsträning
Styrketräning 18:00 Jurslaskolan Inomhusträning
19
tis
Peking Night 3, Tjalve IF 00:00 Tjalvegården Orienteringsträning
20
ons
21
tor
Kolmården Night 18:00 Ågelsjöns P-plats Orienteringsträning
22
fre
Klubbresa Gotland 22-24 oktober 16:00 Gotland Övrigt
Innebandy i Råsslahallen, Krokek 18:00 Råsslahallen, Krokek Inomhusträning
25
mån
Ungdomsträning avslutning 18:00 Lillsjöstugan Orienteringsträning
Styrketräning 18:00 Jurslaskolan Inomhusträning
26
tis
Ramundernatten, Skogspojkarnas OK 18:30 Alboga, Söderköping Orienteringstävling
27
ons
28
tor
Kolmården Night 18:00 Meddelas senare Orienteringsträning
29
fre
Innebandy i Råsslahallen, Krokek 18:00 Råsslahallen, Krokek Inomhusträning
30
lör
Höstmedeln 10:00 Lillsjön Orienteringstävling
Smålandskavlen 18:00 Gränna Orienteringstävling
Bröd till brödlotteriet på Höstmedeln 09:00 Lillsjöstugan Övrigt
31
sön
Höstmilen 08:00 Lillsjön Övrigt
Höstmilen - funktionärsanmälan 08:00 Lilljön + Sörsjön Övrigt
Smålandskavlen 08:30 Gränna Orienteringstävling

Kommande anmälningar

2021-10-31
08:00
Höstmilen - funktionärsanmälan
Anmälan senast: 2021-10-30