Kalender

April 2022

01
fre
Vi kör Innebandyfinal i Råsslahallen, Krokek 18:00 Råsslahallen Inomhusträning
Svartnattastafetten 18:00 Rinkesta Slott Orienteringsträning
02
lör
03
sön
04
mån
Ungdomsträning 18:00 Lillsjöstugan Orienteringsträning
Styrketräning Digital 18:00 Digitalt Inomhusträning
05
tis
NOK-träning, Matteus SI 18:00 Stens Gård Orienteringsträning
06
ons
Sekretariatsmöte 18:00 Lillsjöstugan Möte
07
tor
Tekniktorsdag 18:00 Betlehem Orienteringsträning
08
fre
09
lör
Swedish League #1, medel 00:00 Mörrum Orienteringstävling
Björkfors GoIF, medel 00:00 kommer Orienteringstävling
10
sön
Transporter Kolmårdsdubbeln 16:00 Strömsfors Övrigt
Swedish League #2, lång 00:00 Mörrum Orienteringsträning
IFK Linköping OS, medel 00:00 kommer Orienteringstävling
11
mån
Ungdomsträning 18:00 Strömsforsstugan Orienteringsträning
Styrketräning 18:00 Digitalt Inomhusträning
12
tis
NOK-träning, OK Denseln 18:00 Tolskepp Orienteringsträning
13
ons
Transporter Kolmårdsdubbeln 17:00 Strömsforsstugan Övrigt
Plastning av kartor Kolmårdsdubbeln 17:00 Strömsfors Övrigt
14
tor
INSTÄLLT Transporter Kolmårdsdubbeln 16:00 Strömsforsstugan Övrigt
Provlöpning KMD 17:00 Arena Ågelsjön Övrigt
15
fre
Byggnation Kolmårdsdubbeln 09:00 Hultsbruk Övrigt
Stigtomtakavlen, nattsträckor 18:00 Gromossen Orienteringstävling
Boxholms OK, Medel 10:00 Boxholm Orienteringstävling
16
lör
Skyltning, snitsling, fix, Kolmårdsdubbeln 10:00 Yxbacken, TC Övrigt
Stigtomtakavlen 09:00 Gromossen Orienteringstävling
17
sön
KOLMÅRDSDUBBELN, medel 07:00 Hults Bruk Orienteringstävling
18
mån
Baka till brödlotteriet 08:00 Hults Bruk Orienteringstävling
KOLMÅRDSDUBBELN, Kolmårdskavlen 07:00 Hults Bruk Orienteringstävling
19
tis
20
ons
21
tor
Tekniktorsdag 18:00 Övre Skriketorp Orienteringsträning
22
fre
SM-natt, (Swedish League #3) 00:00 Godegård Orienteringstävling
23
lör
OK Motala, medel 00:00 Övralid Orienteringstävling
24
sön
Swedish League #4, medel 00:00 Zinkgruvan Orienteringstävling
25
mån
Start nybörjakurs + ungdomsträning 18:00 Lillsjöstugan Orienteringsträning
Styrketräning Digital 18:00 Digitalt Inomhusträning
26
tis
NOK-träning, Finspångs SOK 18:00 Lunddalen Orienteringsträning
27
ons
28
tor
Tekniktorsdag 18:00 Skyttholmen, bortre infarten Orienteringsträning
29
fre
30
lör
Linköpings OK, medel 11:00 Halseboda Orienteringstävling

Kommande anmälningar

2022-05-19
18:00
Tekniktorsdag
Anmälan senast: 2022-05-18
2022-06-01
18:00
Norrköpingsstafetten
Anmälan senast: 2022-05-31
2022-06-02
18:00
Tekniktorsdag
Anmälan senast: 2022-06-01
2022-06-09
18:00
Tekniktorsdag
Anmälan senast: 2022-06-08
2022-07-02
10:00
SM-sprintstafett
Anmälan senast: 2022-06-01