Kalender

Maj 2024

01
ons
Klemmingekampen, medel 10:00 Gnesta Orienteringstävling
02
tor
Tekniktorsdag 18:00 Lilla Bergsätter Orienteringsträning
03
fre
04
lör
10mila, Stafettligan #3 10:00 Nynäshamn Orienteringstävling
05
sön
10mila 00:00 Nynäshamn Orienteringstävling
Björkforskampen, medel 10:00 Rimforsa Orienteringstävling
06
mån
Ungdomsträning 18:00 Rubens förråd Orienteringsträning
07
tis
Ljungsbrokampen, medel 18:00 N. Ljungsbro Orienteringstävling
08
ons
Hagaskolan OL dag, Lillsjön 08:00 Lillsjöstugan Övrigt
09
tor
Närkekvartetten 1, medel Swedish League #4 10:00 Getingedalen Orienteringstävling
10
fre
Närkekvartetten 2, lång , Swedish League #5 10:00 Getingedalen Orienteringstävling
11
lör
Närkekvartetten 3, lång 10:00 Ånnaboda Orienteringstävling
12
sön
Närkekvartetten 4, medel 10:00 Ånnaboda Orienteringstävling
Stafettligan #4, Örebro 10:00 Ånnaboda Orienteringstävling
13
mån
Ungdomsträning 18:00 Torshag Orienteringsträning
14
tis
Ungdomsserie + NOK-träning, OK Kolmården 18:00 kommer Orienteringsträning
15
ons
16
tor
DM-sprint 18:00 Boxholm Orienteringstävling
17
fre
18
lör
19
sön
20
mån
Ungdomsträning 18:00 Starrnäset Orienteringsträning
21
tis
Ungdomsserie + NOK-träning, OK Denseln 18:00 kommer Orienteringsträning
22
ons
Styrelsemöte 18:15 Lillsjöstugan Möte
23
tor
Tekniktorsdag 18:00 Betlehem Orienteringsträning
24
fre
25
lör
26
sön
27
mån
Ungdomsträning 18:00 Jakobdahlsberget Orienteringsträning
Sprint-KM 17:30 Krokek Orienteringstävling
28
tis
Ungdomsserie + NOK-träning, NAIS OK 18:00 kommer Orienteringsträning
29
ons
30
tor
Tekniktorsdag 18:00 Svältmon Orienteringsträning
31
fre

Kommande anmälningar

2024-04-18
18:00
Tekniktorsdag
Anmälan senast: 2024-04-17
2024-04-24
18:00
Kickoff 10mila 2025 och mat
Anmälan senast: 2024-04-22
2024-04-25
18:00
Tekniktorsdag
Anmälan senast: 2024-04-24
2024-05-02
18:00
Tekniktorsdag
Anmälan senast: 2024-05-01
2024-05-12
10:00
Stafettligan #4, Örebro
Anmälan senast: 2024-05-05
2024-05-23
18:00
Tekniktorsdag
Anmälan senast: 2024-05-22
2024-05-30
18:00
Tekniktorsdag
Anmälan senast: 2024-05-30
2024-06-08
08:00
Sommarläger 2024
Anmälan senast: 2024-06-08
2024-06-30
09:00
SM-sprintstafett, Stafettligan #5
Anmälan senast: 2024-06-16