Kalender

Mars 2023

01
ons
Årsmöte 18:15 Lillsjöstugan Möte
02
tor
Kolmården Night 18:00 Gullvagnen Orienteringsträning
03
fre
Banintervaller med LiU, juniorer/seniorer 17:30 Stadium Arena Löpträning
Innebandy i Råsslahallen, Krokek 18:00 Råsslahallen Inomhusträning
04
lör
05
sön
OKK Vinterträning Lillsjön 10:00 Lillsjöstugan Orienteringsträning
06
mån
Ungdomsträning Intervaller 18:00 Lillsjöstugan Löpträning
Styrketräning 18:00 Jurslaskolan Inomhusträning
07
tis
08
ons
09
tor
Kolmården Night 18:00 Lillsjöstugan Orienteringsträning
10
fre
Banintervaller med LiU, juniorer/seniorer 17:30 Stadium Arena Löpträning
Innebandy i Råsslahallen, Krokek 18:00 Råsslahallen Inomhusträning
11
lör
Framflyttat! Arbetsförmiddag KD-arenan 09:30 Lilla Bergsätter Övrigt
12
sön
13
mån
Ungdomsträning intervaller 18:00 Strömsforsstugan Löpträning
Styrketräning 18:00 Jurslaskolan Inomhusträning
14
tis
Intervaller 18:00 Strömsforsstugan Löpträning
15
ons
Huvudfunktionärsmöte KMD 19:00 Lillsjöstugan Möte
Arenabesök KMD 17:00 Lilla Bergsätter Möte
16
tor
Kolmården Night 18:00 Kolmårdens station/ICA Delfinen Orienteringsträning
17
fre
Banintervaller med LiU, juniorer/seniorer 17:30 Stadium Arena Löpträning
18
lör
Arbetsförmiddag KMD arenan 09:30 Lilla Bergsätter Övrigt
19
sön
Stugrenovering Lillsjöstugan 18:00 Lillsjöstugan Möte
20
mån
Ungdomsträning orientering 18:00 Lillsjöstugan Orienteringsträning
Styrketräning 18:00 Jurslaskolan Inomhusträning
21
tis
Intervaller 18:00 Strömsforsstugan Löpträning
Styrelsemöte 18:15 Lillsjöstugan Möte
22
ons
23
tor
Kolmården Night 18:00 Lilla Älgsjöns västra parkering Orienteringsträning
24
fre
Nyköpingsnatten 19:00 Buskhyttan Orienteringstävling
Innebandy i Råsslahallen, Krokek 18:00 Råsslahallen Inomhusträning
25
lör
Nyköpingsorienteringen 10:00 Buskhyttan Orienteringstävling
26
sön
Måsenstafetten 10:00 Buskhyttan Orienteringstävling
27
mån
Ungdomsträning 18:00 Torshags förskola Orienteringsträning
Styrketräning 18:00 Jurslaskolan Inomhusträning
28
tis
Intervaller 18:00 Strömsforsstugan Löpträning
29
ons
30
tor
Tekniktorsdag 18:00 Lilla Bergsätter Orienteringsträning
31
fre

Kommande anmälningar

2024-02-29
18:00
Kolmården Night
Anmälan senast: 2024-02-28
2024-03-24
10:00
Måsenstafetten
Anmälan senast: 2024-03-16
2024-03-31
10:00
Göingestafetten, Stafettligan #1
Anmälan senast: 2024-03-23
2024-04-14
09:00
Stigtomtakavlen, Stafettligan #2
Anmälan senast: 2024-04-05
2024-05-04
10:00
10mila, Stafettligan #3
Anmälan senast: 2024-03-01
2024-05-12
10:00
Stafettligan #4, Örebro
Anmälan senast: 2024-05-05
2024-06-30
09:00
SM-sprintstafett, Stafettligan #5
Anmälan senast: 2024-06-16