Kalender

Maj 2023

01
mån
Klemmingekampen 10:00 Gnesta Orienteringstävling
Ungdomsträning + nybörjakurs 18:00 Lillsjöstugan Orienteringsträning
Renovering av Lillsjöstugan 09:00 Lillsjöstugan Övrigt
02
tis
NOK-träning + Ungdomsserie, Tjalve OK 18:00 Kättsätter Orienteringsträning
03
ons
04
tor
Tekniktorsdag 18:00 Igelsjön Orienteringsträning
05
fre
06
lör
Swedish League, #3, medel 10:00 Svalboviken Orienteringstävling
MTBO SM/DM Medeldistans 11:00 Finspång Orienteringstävling
07
sön
Swedish League, #4, lång 10:00 Svalboviken Orienteringstävling
MTBO SM/DM Masstart 09:30 Borensberg Orienteringstävling
Renovering av Lillsjöstugan 09:00 Lillsjöstugan Övrigt
08
mån
Ungdomsträning 18:00 Folkparken Orienteringsträning
09
tis
NOK-träning, OK Kolmården 17:00 Badplatsen L Älgsjön Orienteringsträning
Renovering av Lillsjöstugan 18:00 Lillsjöstugan Övrigt
10
ons
Ljungsbrokampen 18:00 Bryttjorp Orienteringstävling
OL Hagaskolan 08:30 Lillsjöstugan Övrigt
Renovering av Lillsjöstugan 18:00 Lillsjöstugan Övrigt
11
tor
Sprint-KM 18:00 Norrköping Orienteringstävling
Renovering av Lillsjöstugan 18:00 Lillsjöstugan Övrigt
12
fre
13
lör
14
sön
DM, sprint 10:00 Åtvidaberg Orienteringstävling
15
mån
Ungdomsträning 18:00 Ättetorpskyrkan Åby Orienteringsträning
16
tis
NOK-träning + Ungdomsserie, OK Denseln 18:00 Mårn, Skärblacka Orienteringsträning
17
ons
Tiomila - Ungdomsstafett 15:00 Skellefteå Orienteringstävling
18
tor
Swedish League #5, medel 14:00 Rönnbäcken, Skellefteå golfbana Orienteringstävling
19
fre
20
lör
10mila Skellefteå 10:00 Skellefteå Kraft Arena Orienteringstävling
21
sön
10mila Skellefteå 00:00 Skellefteå Kraft Arena Orienteringstävling
22
mån
Ungdomsträning 18:00 Lillsjöstugan Orienteringsträning
Renovering av Lillsjöstugan 18:00 Lillsjöstugan Övrigt
23
tis
Styrelsemöte 18:15 Lillstjöstugan Möte
24
ons
Renovering av Lillsjöstugan 18:00 Lillsjöstugan Övrigt
25
tor
Tekniktorsdag 18:00 Skyttholmen, bortre infarten Orienteringsträning
26
fre
27
lör
SM-sprint, Swedish League #6 10:00 Lund Orienteringstävling
MTBO DM 10:00 Malmsslätt Orienteringstävling
28
sön
SM-sprintstafett 10:00 Lund Orienteringstävling
Renovering av Lillsjöstugan 09:00 Lillsjöstugan Övrigt
29
mån
Ungdomsträning 18:00 Starrnäset Orienteringsträning
30
tis
NOK-träning + Ungdomsserie, Söderköpings OK 18:00 Petersburgs motionscentral, Söderköping Orienteringsträning
Renovering av Lillsjöstugan 18:00 Lillsjöstugan Övrigt
31
ons

Kommande anmälningar

2024-02-22
18:00
Kolmården Night
Anmälan senast: 2024-02-21
2024-03-24
10:00
Måsenstafetten
Anmälan senast: 2024-03-16
2024-03-31
10:00
Göingestafetten, Stafettligan #1
Anmälan senast: 2024-03-23
2024-04-14
09:00
Stigtomtakavlen, Stafettligan #2
Anmälan senast: 2024-04-05
2024-05-04
10:00
10mila, Stafettligan #3
Anmälan senast: 2024-03-01
2024-05-12
10:00
Stafettligan #4, Örebro
Anmälan senast: 2024-05-05
2024-06-30
09:00
SM-sprintstafett, Stafettligan #5
Anmälan senast: 2024-06-16