Kalender

Juni 2023

01
tor
DM-sprint Södermanland 18:30 Nyköping Orienteringstävling
Renovering av Lillsjöstugan 18:00 Lillsjöstugan Övrigt
02
fre
03
lör
Pekingduon 11:00 Thapperska skolan Norrköping Orienteringstävling
Alfta-Ösa OK, medel 10:00 Alfta Orienteringstävling
04
sön
Alfta-Ösa OK, lång 10:00 Alfta Orienteringstävling
05
mån
Alfta-Ösa OK, medel 10:00 Alfta Orienteringstävling
Ungdomsträning 18:00 Lillsjöstugan Orienteringsträning
06
tis
Borensbergs sprint 18:00 Borensberg Orienteringstävling
Alfta-Ösa OK, lång 10:00 Alfta Orienteringstävling
Renovering av Lillsjöstugan 09:00 Lillsjöstugan Övrigt
07
ons
Norrköpingsstafetten, OKK medarrangör 17:30 Folkparken Övrigt
08
tor
Tekniktorsdag 18:00 Sätramarken Orienteringsträning
Renovering av Lillsjöstugan 18:00 Lillsjöstugan Övrigt
09
fre
10
lör
Sommarläger 2023 10:00 Norrköpings Frisksportklubb Orienteringsträning
11
sön
Sommarläger 10:00 Norrköpings frisksportklubb Orienteringsträning
Renovering av Lillsjöstugan 09:00 Lillsjöstugan Övrigt
12
mån
Ungdomsträning 18:00 Lilla Älgsjön Orienteringsträning
13
tis
Renovering av Lillsjöstugan 18:00 Lillsjöstugan Övrigt
14
ons
Renovering av Lillsjöstugan 18:00 Lillsjöstugan Övrigt
15
tor
Tekniktorsdag 18:00 Skvättans parkering Orienteringsträning
Renovering av Lillsjöstugan 18:00 Lillsjöstugan Övrigt
16
fre
Jukola - Porvoo Borgå 16:45 Ebbo, Finland Orienteringstävling
17
lör
Jukola - Porvoo Borgå 14:00 Ebbo, Finland Orienteringstävling
18
sön
Jukola - Porvoo Borgå 00:00 Ebbo, Finland Orienteringstävling
19
mån
Ungdomsträning 18:00 Lilla Älgsjön Orienteringsträning
20
tis
Styrelsemöte 18:15 Strömsfors Möte
21
ons
22
tor
23
fre
24
lör
25
sön
SM-ultralång, Swedish League #7 10:00 Idre Fjäll Orienteringstävling
Veteran-SM, ultralång 10:00 Idre Fjäll Orienteringstävling
Rikslägret , ungdom 25-30 juni 12:00 Idrefjäll Orienteringsträning
26
mån
27
tis
Idrefjällens 3-dagars, 27-29 juni 10:00 Idrefjäll Orienteringstävling
28
ons
29
tor
30
fre
3 + 3 i Sälen 18:30 Sälen Orienteringstävling

Kommande anmälningar

2024-02-22
18:00
Kolmården Night
Anmälan senast: 2024-02-21
2024-03-24
10:00
Måsenstafetten
Anmälan senast: 2024-03-16
2024-03-31
10:00
Göingestafetten, Stafettligan #1
Anmälan senast: 2024-03-23
2024-04-14
09:00
Stigtomtakavlen, Stafettligan #2
Anmälan senast: 2024-04-05
2024-05-04
10:00
10mila, Stafettligan #3
Anmälan senast: 2024-03-01
2024-05-12
10:00
Stafettligan #4, Örebro
Anmälan senast: 2024-05-05
2024-06-30
09:00
SM-sprintstafett, Stafettligan #5
Anmälan senast: 2024-06-16