Kalender

Oktober 2023

01
sön
Mjölby OK, medel 10:00 Mjölby Orienteringstävling
02
mån
Ungdomsträning 18:00 Uttersbergsskolan Orienteringsträning
03
tis
Peking Night, OK Denseln 18:00 Mårn Orienteringsträning
04
ons
05
tor
Kolmården Night 18:00 Igelsjöns parkering Orienteringsträning
06
fre
07
lör
25MANNA 09:00 Lida, friluftsgård, Tullinge Orienteringstävling
08
sön
25MANNAmedeln 09:00 Lida friluftsgård, Tullinge Orienteringstävling
09
mån
Ungdomsträning 18:00 Åbymoskolan Orienteringsträning
Styrketräning 18:00 Jurslaskolan Inomhusträning
10
tis
Peking Night, Tjalve OK 18:00 Tjalvegården Orienteringsträning
11
ons
12
tor
Kolmården Night 18:00 L:a Namnlösen, längs Drömgruvevägen Orienteringsträning
13
fre
14
lör
Daladubbeln 10:00 Falun Orienteringstävling
15
sön
Daladubbeln 09:00 Falun Orienteringstävling
Möte inför Höstmedeln 16:00 Gaddens Vall Orienteringstävling
16
mån
Ungdomsträning 18:00 Råsslaskolan Orienteringsträning
Styrketräning 18:00 Jurslaskolan Inomhusträning
17
tis
Peking Night, Söderköpings OK 18:00 SOK-stugan, Alboga Orienteringsträning
18
ons
19
tor
Kolmården Night 18:00 Lilla Bergsätter Orienteringsträning
20
fre
Innebandy i Råsslahallen, Krokek 18:00 Råsslahallen Inomhusträning
21
lör
Anmälan nummerlappsutdelning 10:30 XXL Övrigt
Anmälan preparering och bygge inför Höstmilen 08:00 Lillsjön med omnejd Övrigt
22
sön
Höstmilen 10:30 Sörsjön-Lillsjön Övrigt
Höstmilen funktionärsanmälan 08:00 Lillsjön med omnejd Övrigt
23
mån
Ungdomsträning, avslutning 18:00 Strömsforsstugan Orienteringsträning
Styrketräning 18:00 Jurslaskolan Inomhusträning
24
tis
Peking Night, OK Kolmården 18:00 Lillsjöstugan Orienteringsträning
25
ons
Kolmården Night Trail 17:30 Vrinnevi Övrigt
26
tor
Kolmården Night 18:00 Stuggölen Orienteringsträning
27
fre
Innebandy i Råsslahallen, Krokek 18:00 Råsslahallen Inomhusträning
28
lör
Höstmedeln, OK Kolmården 11:00 Gaddens Vall, Åby IP Orienteringstävling
29
sön
OK Motala, medel 10:00 Norr Motala Orienteringstävling
30
mån
Styrketräning 18:00 Jurslaskolan Inomhusträning
31
tis

Kommande anmälningar

2024-06-30
09:00
SM-sprintstafett, Stafettligan #5
Anmälan senast: 2024-06-16