Kalender

Mars 2024

01
fre
Inomhusintervaller ungdomar 17:30 Stadium Arena Inomhusträning
Sverigepremiären, natt 18:00 Åhus Orienteringstävling
Innebandy i Råsslahallen, Krokek 18:00 Råsslahallen Inomhusträning
Banintervaller med LiU, juniorer/seniorer 17:30 Stadium arena Inomhusträning
02
lör
Sverigepremiären, medel 10:00 Åhus Orienteringstävling
Invigningsfest Lillsjöstugan 18:00 Lillsjön Övrigt
03
sön
Sverigepremiären, lång 10:00 Åhus Orienteringstävling
OKK Vinterträning Lillsjön 10:00 Lillsjöstugan Orienteringsträning
04
mån
Ungdomsträning intervaller 18:00 Lillsjöstugan Löpträning
Styrketräning 18:00 Jurslaskolan Inomhusträning
05
tis
06
ons
Huvudfunktionärsmöte KMD 2024 18:00 Lillsjöstugan Möte
07
tor
Kolmården Night 18:00 kommer Orienteringsträning
08
fre
Inomhusintervaller 17:30 Stadium Arena Inomhusträning
Kattegattnatt, natt 18:00 Halmstad/Laholm Orienteringstävling
Innebandy i Råsslahallen, Krokek 18:00 Råsslahallen Inomhusträning
09
lör
Hallandspremiären, medel 10:00 Halmstad/Laholm Orienteringstävling
10
sön
Hallandspremiären, lång 10:00 Halmstad/Laholm Orienteringstävling
11
mån
Styrketräning 18:00 Jurslaskolan Inomhusträning
12
tis
Peking vintercup, Tjalve OK 18:00 kommer Orienteringsträning
13
ons
14
tor
Kolmården Night 18:00 kommer Orienteringsträning
15
fre
Innebandy i Råsslahallen, Krokek 18:00 Råsslahallen Inomhusträning
16
lör
17
sön
Kringelträffen, medel 10:00 Södertälje Orienteringstävling
18
mån
Styrketräning 18:00 Jurslaskolan Inomhusträning
19
tis
20
ons
21
tor
Kolmården Night 18:00 kommer Orienteringsträning
22
fre
Nyköpingsnatten, natt 18:00 Ryssbergsbacken Orienteringstävling
Innebandy i Råsslahallen, Krokek 18:00 Råsslahallen Inomhusträning
23
lör
Nyköpingsorienteringen, lång 10:00 Ryssbergsbacken Orienteringstävling
24
sön
Måsenstafetten 10:00 Ryssbergsbacken Orienteringstävling
25
mån
Styrketräning 18:00 Jurslaskolan Inomhusträning
26
tis
27
ons
28
tor
29
fre
Swedish League #1, FK Göingarna, lång 10:00 Sibbhult Orienteringstävling
Innebandy i Råsslahallen, Krokek 18:00 Råsslahallen Inomhusträning
30
lör
Swedish League #2, FK Göingarna, medel 10:00 Sibbhult Orienteringstävling
31
sön
Göingestafetten, Stafettligan #1 10:00 Sibbhult Orienteringstävling

Kommande anmälningar

2024-02-29
18:00
Kolmården Night
Anmälan senast: 2024-02-28
2024-03-24
10:00
Måsenstafetten
Anmälan senast: 2024-03-16
2024-03-31
10:00
Göingestafetten, Stafettligan #1
Anmälan senast: 2024-03-23
2024-04-14
09:00
Stigtomtakavlen, Stafettligan #2
Anmälan senast: 2024-04-05
2024-05-04
10:00
10mila, Stafettligan #3
Anmälan senast: 2024-03-01
2024-05-12
10:00
Stafettligan #4, Örebro
Anmälan senast: 2024-05-05
2024-06-30
09:00
SM-sprintstafett, Stafettligan #5
Anmälan senast: 2024-06-16